انتقال تخم ها به هچر دستگاه جوجه کشی

هچر جوجه کشی

انتقال تخم ها به هچر دستگاه جوجه کشی

انتقال تخم ها به هچر دستگاه جوجه کشی
امتیاز شما به این صفحه

انتقال تخم ها به هچر دستگاه جوجه کشی

هنگام انتقال تخم به هچر آن را نور بینی کنید تا علائم حرکت جنین را مشاهده کنید. اگر درباره ماندگاری تخم شک دارید آن را در هچر نگاه دارید. یک بار در روز نوربینی کنید تا زمان سوراخ کردن داخلی، خارجی و آغاز بیرون آمدن جنین از تخم را محاسبه کنید. یادداشت هایتان را در دفتری بنویسید و برای هر تخم یک صفحه اختصاص دهید (و این جدول را برای جوجه ای که تولید شده اند نگه دارید). اگرچه کامپیوتر جمع آوری اطلاعات و ذخیرهسازی را آسانتر کرده است ولی به همراه داشتن دفتر در محل جوجه کشی راحتتر است. برای هچ موفق در صورت امکان هر تخم را هنگام سوراخ کردن داخلی وزن کنید تا کاهش وزن صحیح را هنگام سوراخ کردن تعیین نمایید. سعی کنید زیاد در دستگاه جوجه کشی را باز نگاه ندارید. اما هنگامی که رطوبت و دما را ثبت می کنید به این نکته دقت کنید که آیا جوجه ای از تخمی هچ شده است. جوجه ها را تا وقتی که کاملاً خشک شوند و کرک هایشان بلند شوند در هچر نگاه دارید زیرا اگر هنگام ورود به اتاق پرورش خیس باشند سرما می خورند.

انتقال تخم ها به هچر دستگاه جوجه کشی
انتقال تخم ها به هچر دستگاه جوجه کشی

» برنامه حرارتی

اگر هاچ به موقع و در روز پیش بینی شده اتفاق نیفتاد اصلاً نباید نگران باشید. برنامه ی حرارتی می تواند باعث افزایش (یا کاهش) دورهٔ جوجه کشی گردد و این بین گله های مختلف متفاوت است. به جوجهها برای بیرون آمدن کمک نکنید، زیرا بهتر است جوجه تا حد ممکن به صورت طبیعی بیرون بیاید یا به طور کامل هچ نشود. در صورتی که جوجه قابل مشاهده بود می توانید پوسته را در نزدیکی خط استوای تخم سوراخ کنید یا ترک دهید (به ۶-۳-۴ مراجعه کنید). در این صورت پرنده مجبور نیست که با تلاش زیاد قبل از بیرون آمدن، پوسته را بشکند. جوجه تازه هاچ شده را با فشار و به صورت خشن جابهجا نکنید زیرا ممکن است باعث مرگ جوجه شود.

» خصوصیات حرارتی تخم

تخم های شترمرغسانان بزرگ اند و اینرسی حرارتی بالایی دارند یعنی بیشتر از تخم های کوچک گرما را حفظ می کنند که این به دلیل نسبت کم سطح به حجم تخم است. در مقایسه با اطلاعات بدست آمده از تخمهای کوچکتر سرعت خنک شدن تخمهای جوجه کشی نشده، شترمرغ پایین است ( [C Xhr] × ۰/۵۳). هر چند تخم شترمرغ در یک دمای محیطی پس از ۷ روز از جوجه کشی در بین یک دستهٔ ۱۰ تایی تخم به میزان اhr× ۲/۳ دما از دست می دهد در حالی که دمایی به میزان اhr *۰/۹ از تخم ها مجاور بدست می آورد. قاعدتاً تبخیر آب با کاهش دمای تخم ارتباط دارد.


  • دستگاه جوجه کشی
  • ماشین جوجه کشی
  • دستگاه جوجه کشی خانگی
  • هچر دستگاه جوجه کشی
  • تخم های هچر دستگاه جوجه کشی
  • انتقال تخم ها به هچر

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از