انواع تولید مرغداری ها در سطح کشور

انواع تولید مرغداری ها در سطح کشور

انواع تولید مرغداری ها در سطح کشور

انواع تولید مرغداری ها در سطح کشور
امتیاز شما به این صفحه

انواع تولید مرغداری ها

مرغداری های کوچک برای تولید گوشت و تخم
مرغداری های کوچک برای تولید گوشت و تخم

مرغداری های کوچک برای تولید گوشت و تخم :

در مناطق روستایی افغانستان مردم برای تولید گوشت و تخم مرغ پرورش میدهند. این مرغها اکثرا در داخل حویلی با تجهیزات ابتدایی به شکل عنعنوی نگهداری میشوند و نسل این نوع مرغها تخمی یا دو مقصده میباشد و معمولا مردم به دو طريقه، به صورت طبیعی و باهم به شکل مصنوعی توسط ماشین، جوجه کشی مینمایند. در شروع فصل بهار برای مدت سه ماه تخم مرغ های خانگی را برای جوجه کشی در دستگاه جوجه کشی اختصاص میدهند و جوجه تولید شده را در بازار محلی به فروش میرسانند. تخم های این نوع مرغها به استثنای این سه ماه در فامیل به مصرف و يا هم به بازار عرضه میشود تا از پول آن برای مصارف نگهداری مرغ های خانگی به شکل عنعنوی برای تولید گوشت و تخم روزانه فارم و یا فامیل استفاده نمایند. اکثرا این نوع فارم های کوچک تولیدی در قریه جات و دهات توسط زنان ایجاد میشوند.

انواع تولید مرغداری ها

مرغدرای های بزرگ برای تولید تخم
مرغدرای های بزرگ برای تولید تخم

مرغدرای های بزرگ برای تولید تخم :

مردم مرغ های تخمگذار را برای تولید تخم نگهداری میکنند، معمولا نسل های خاص و با مرغ های دو رگه برای تولید بیشتر تخم مورد استفاده قرار میگیرند (مرغ های دو رگه خوب در یک سال الى 300 عدد تخم می دهد و آنها در طول یک سال بدون کرک شدن به تخم دادن ادامه میدهند). دو نوع نسل طلایی یا گولدن مرغها از کشور پاکستان وارد گردیده و از معمولترين نسل مرغها در افغانستان شناخته شده است. این مرغ ها با اقلیم افغانستان توافق داشته و در مقابل امراض محلی مقاومت دارند.

هر دو نوع این مرغ ها به منظور تولید تخم پرورش داده می شوند. تقریبا 80 فیصد این تخمها پوست تیره رنگ دارد که در جوجه کشی اهمیت زیاد دارد. و این نوع مرغ ها توسط شرکت های نیمه تجارتی تولید شده و در فصل بهار در بازار های محلی عرضه میگردند. همچنان در مناطق روستایی جوجه مرغهای نوع طلایی که توسط ماشین های جوجه کشی گازی تولید میشود، توزیع میگردد و مردم میتوانند این نوع مرغ ها را از مناطق ذکر شده به قیمت مناسب خریداری کنند.

پرورش مرغ ها برای تولید گوشت
پرورش مرغ ها برای تولید گوشت

انواع تولید مرغداری ها

پرورش مرغ ها برای تولید گوشت :

نگهداری مرغ های تخمگذار برای تولید تخم معمولا نسل های خاص مرغ ها برای تولید گوشت تربیه می شوند. این جوجه ها دارای رشد و نموی سریع بوده و معمولا در 5 الى 7 هفته آماده ذبح میگردد، بعضی از نسل های این جوجه ها رشد بطی داشته که الى 14 هفته آماده ذبح میگردد که این نوع جوجه ها را بنام جوجه های گوشتی یاد میکنند. اکثرا فارمداران جوجه های یک روزه را از شرکت های وارد کننده میخرند (با یک گواهینامه از نسل خوب و با نسل دو رگه)، آنها را نگهداری می کنند تا به اندازه ذبخ برسند و بعدا آنرا به فروش می رسانند. در افغانستان جوجه های یک روزه دو رگه گوشتی معمولا از کشور های همسایه به خصوص از پاکستان و ایران وارد می شود، به خاطریکه در افغانستان هیچ فارم وجود ندارد که جوجه های دو رگه تولید نماید.

توجه : این نوشته به زبان فارسی در افغانستان نگارش شده است.

برگرفته از آموزش مهارت های اساسی مرغداری | افغانستان

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از