انواع ارگائیسم های باکتریایی و قارچی تخم شترمرغ

انواع ارگائیسم های باکتریایی و قارچی تخم شترمرغ

انواع ارگائیسم های باکتریایی و قارچی تخم شترمرغ
امتیاز شما به این صفحه

باکتریایی و قارچی تخم شترمرغ

کاهش دمای اطراف تخم باعث میشود که حجم آب داخل منافذ تخم گرم، کاهش یابد در نتیجه هر مایعی که روی سطح پوسته باشد را به داخل منافذ بکشد. بنابراین تخم ها باید به سرعت پس از تخم گذاری، خصوصاً هنگامی که زمین خیس و مرطوب است، جمع آوری گردند تا مدت زمان بروز آلودگی کاهش یابد. اگر مکان آشیان برای مدت طولانی آلوده به فضولات باشد احتمال آلودگی شدید وجود دارد. توجه داشته باشید که رفتار پرنده تخم گذار می تواند شما را از زمان گذاشتن تخم 5T سازد بنابراین جمع آوری سریع تخمها را ممکن میسازد. این مسئله در هوای بارانی (که منجر به خطر آلودگی بیشتر تخمها با عوامل میکروبی می گردد) و یا هوای گرم (که باعث خطر زیاد صدمه جنین توسط گرمای شدید می شود) اهمیت دارد.

» محیط مناسب تخم شتر مرغ

فراهم آوردن محیطی خشک و تمیز در آشیانه، از غیرقابل کنترل شدن این مشکل جلوگیری می کند. سطحی سنگی که روی آن لایه ای ضخیم از شن ریزه درشت قرار دارد، بهترین محل آشیان است زیرا آب را به خوبی می کشد و می توان آن را با روش عادی به آسانی تمیز کرد. همچنین انتقال پرنده ها از محل تولید مثل در فصل نگهداری، به کاهش بار آلودگی روی سطح زمین جهت آغاز فصل تولید مثلی جدید کمک می کند. باید بدانید که جمع آوری تخم شترمرغسانان کار خطرناکی است! معمولاً حيوان نر نسبت به قلمرو تولیدمثلی اش حسی حفاظت دارد. وقتی که قد شترمرغ نر حدود ۲ متر است باید دقت زیادی کرد. ترجیحاً پرنده ها یا حداقل نرها باید از پن اصلی تولیدمثلی دور نگاه داشته شوند (جایگاه های تولیدمثل مزرعه خود را با در نظر داشتن این مطلب طراحی نمایید) ، یا هنگامی که برای جمع آوری تخم وارد محوطه می شوید یکی از همکاران تان با غذا دادن او را گمراه نماید

باکتریایی و قارچی تخم شترمرغ
باکتریایی و قارچی تخم شترمرغ

» ورود به محوطه تخم گذاری شترمرغ

در هنگام ورود به محوطه میلهای را همراه داشته باشید تا در برابر پرنده از خود دفاع کنید و همیشه دقت داشته باشید که پرنده در چه موقعیتی نسبت به شما قرار گرفته است. اغلب هنگامی که پرنده به طور غیرمنتظره پشت سر فرد ظاهر می شود جراحاتی به شخصی وارد می گردد. اگر مطمئن نیستید قبل از آن که به جمع آوری تخم مشغول شوید منتظر آمدن یکی از همکاران تان باشید. درست است که برخی از پرندگان علاقه ای به محافظت از تخمهایشان نشان نمی دهند اما همیشه این امکان وجود دارد که این حالات درست همان روزی که شما بدون محافظ وارد می شوید، تغییر کند.

بعضی از پرندگان ماده می توانند بیشتر از نرها ایجاد مشکل نمایند. مطمئن بودن بهتر از تأسف خوردن است. همچنین میتوانید از دستکش های لاستیکی برای جمع آوری تخمها استفاده نمایید، دست های تمیز و ضد عفونی شده نیز همان قدر کارآیی دارد. از جعبه هایی برای حمل تخم استفاده کنید که با فوم پوشیده شده باشد زیرا به حفظ آنها طی انتقال به محل تخم گذاری کمک می کند. در تمام موارد اگر دستان کارگر جمع آوری کننده تخمها یا وسیله حمل تخمها به شدت آلوده شد باید به سرعت آنها را تمیز کرد (اگر چیز دیگر نبود پارچه ای همراه داشته باشید تا با آن دستانتان را پاک کنید) تا از آلوده شدن تخمهایی که پس از آن جمع آوری می شود جلوگیری گردد.

» ورود به محیط تخم گزاری شترمرغ  با کیسه های پلاستیکی

. استفاده از کیسههای پلاستیکی به عنوان دستکش برای هر تخم و انتقال آنها به محل جوجه کشی به جلوگیری از آلوده شدن کمک می کند البته این کار باعث می شود که هوای بسته مرطوبی درون کیسه ایجاد شود که باعث تراکم آب درون پوسته میشود و امکان آلودگی محتویات تخم را افزایش می دهد. اگر از این روش استفاده می کنید حتماً تخمها را پس از انتقال به محل جوجه کشی به سرعت از کیسه خارج نمایید. همیشه تخمها را به دقت و با ملاحظه جابه جا کنید اما آن قدر هم افراط نکنید که از برگرداندن تخم هم بترسید. پرندهٔ بالغی که در آشیانه روی تخم می نشیند کاملاً سبک وزن نیست، با این حال جنین از این رفتار و جابهجایی جان سالم به در میبرد. نکتهٔ مفید این است که با تخمهای شرمرغ سانان طوری رفتار کنید که گویی ظرفی چینی هستند که هم با ارزش و ظریف هستند و هم به اندازهٔ کافی محکم اند که در آن غذا بخورید.

» روش جمع آوری تخم های شترمرغ

ترجیحاً تخمها باید توسط فردی که از پرنده ها مراقبت می کند جمع آوری شود و سپس آنها را به کارگری که مسئول عملیات جوجه کشی است تحویل دهد. ممانعت از ورود کارگر جمع آوری کننده تخم که معمولا به دلیل حضور روزانه اش در محلی پرندگان به شدت آلوده است، به محیط تمیز جوجه کشی آلودگی تجهیزات را کاهش می دهد و به حفظ نتایج سودمند کمک می کند. اگر کارکنان محدودند و کارگر پرندگان مولد و جوجه کشی مشترک است در نتیجه باید تخمها به اتاق «کثیف» واقع در محل جوجه کشی برده شود. پس از اتمام کار با پرندگان مولد، کارگر باید لباس هایش را عوض کند و قبل از آماده کردن تخمها، شستشوی کامل داشته باشد. هنگامی که تخمها در محل جوجه کشی هستند باید قبل از قرار دادنشان در دستگاه جوجه کشی علامت گذاری، تمیز و ذخیره شوند.


دستگاه جوجه کشی
ماشین جوجه کشی
خرید پر شترمرغ
شترمرغ
شترمرغ ایرانی
شترمرغ بالغ
شترمرغ تغذیه
شترمرغ قیمت
شترمرغ پرورش
شترمرغ پروری
شترمرغ گوشت
قیمت پر شترمرغ
پوست شترمرغ
غذای شترمرغ
طرز تهیه املت شترمرغ
قیمت جوجه یک روزه شتر مرغ
جوجه کشی شترمرغ
قیمت شتر مرغ
دستگاه جوجه کشی شتر مرغ
غذای شترمرغ

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از