سه روش برای تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ

تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ

سه روش برای تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ

سه روش برای تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ
امتیاز شما به این صفحه

تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ

سه روش برای تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ : در این مطلب به سه روش جالب برای تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ می پردازیم.اگر شما نمی دانید که تخم های خریداری شده دارای نطفه هستند یا نه در ادامه با ما همراه باشید.

 

تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ از طریق شکستن تخم مرغ

تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ

اگر شما تخم مرغ را باز کنید، یک تخم مرغ بارور را می توان با یک دایره سفید در زرده شناسایی کرد، که دارای یک شکل دایره ای است مانند یک دایره کوچک سفید و یک حلقه ای سفید در دور آن کشیده شده است. این شکل ظاهری توسط خوشه ای از سلول ها ایجاد می شود که اگر تخم ها را در  داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید امیدوار باشید که تبدیل به جوجه شوند.

تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ از طریق نطفه سنجی

تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ از طریق نطفه سنجی
تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ از طریق نطفه سنجی

یک راه دیگر برای آنکه بتوانید تخم نطفه دار را تشخیص دهید استفاده از روش نطفه سنجی می باشد.در ابتدا مطلب نطفه سنجی چیست را مطالعه کنید.برای نطفه سنجی بایست تخم مرغ ها چند روزی را در داخل دستگاه جوجه کشی گذاشته شده باشند تا قابل تشخیص باشند.معمولا در روز های 4 یا شش و 10 و 17 برای مرغ عمل نطفه سنحی انجام میشود.در چنین شرایطی دما اتاق را از حد نرمال اندکی گرم تر کنید.سپس اتاق را تاریک کرده و با استفاده از یک نطفه سنج که گرما تولید نکند و پر نور باشد تخم مرغ ها را یک به یک بررسی کنید.در فرایند نطفه سنجی نبایست به تخم ها ضربه یا شوک دمایی شدید وارد شود.برای انکه بدانید تخم مرغ نطفه دار است بایست رگه های خونی به صورت تار عنکبوت مانند در داخل تخم مرغ پخش شده باشند و یک نطقه تاریک رنگ نیز در داخم تخم مشاهده شود.بایست بدانید به به صورت 360 درجه تخم ها را بررسی کنید زیرا در داخل تخم کیسه هوایی قرار دارد و شاید فضای تاریک کیسه هوا شما را به اشتباه بیندازد.اگر نطفه سنجی کردید و نطفه ای ندید چند روز دیگر دوباره آن تخم ها را نطفه سنجی کنید اگر باز هم نطفه ای در کار نبود آن را از دستگاه جوجه کشی خارج کنید.زیرا این تخم های بدون نطفه  در گرمای داخل ماشین جوجه کشی فاسد شده و سایر تخم ها را از بین می برند.

امید خود را از دست ندهید

حتی اگر تخم ها را از مراکز معتبر خریده باشید باز هم امکان دارد برخی از آنها بدون نطفه باشند و یا در فرایند انتقال دچار مشکل شده باشند.پس همیشه انتظار نداشته باشید تمامی تخم ها تبدیل به جوجه شوند.علاوه بر مشکلات پیش آمده ، امکان دارد دستگاه جوجه کشی نیز دچار مشکلاتی باشد و راندمان پایین بیاید پس سعی کنید دستگاه جوجه کشی با کیفیت خریداری کنید.می توانید مطلب راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی را مطالعه کنید تا تجربه لازم برای یک دستگاه جوجه کشی مناسب را داشته باشید.

 

مطلب مفید : نحوه نطفه سنجی و نوربینی در باروری تخم مرغ

 

 

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

5 دیدگاه در "سه روش برای تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ"

  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از

اطلاعات خوبی ارایه شده

سلام مرغ باید همراه خروس باشد وهروز جفت گیری کنند اون موقع ت

خم حتما نطفه دار میشود

مرغ هروز باخروس جفت گیری کنند جای شما خالی تخم شون حتما نطفه دار میشود

سلام. تورو خدا مارو دس انداخته اید؟ اگه تخم مرغو قراره برا تشخیص نطفه بشکنیم گیرم ه نطفه دار باشه دیگه به درد جوجه کشی می خوره أخه؟

با سلام من چند تخم رو شکوندم نقطه سفید درون زرده وجود داره ایا اون نطفه هست؟