جوجه کشی کبک توسط دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی کبک دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی کبک توسط دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی کبک توسط دستگاه جوجه کشی
امتیاز شما به این صفحه

جوجه کشی کبک توسط ماشین جوجه کشی

جوجه کشی کبک توسط دستگاه جوجه کشی : برای جوجه کشی از تخم کبک، حدود ۲۴ روز زمان لازم است. تخم های بزرگتر و تخم هایی که مدت بیشتری در انبار نگه داری شده باشند، کمی بیشتر زمان لازم دارند. اگر دمای دستگاه ستر و هچر کمتر از حد لازم باشد و تخم های جوجه کشی از کبک های مولد پیر به دست آمده باشند،

جوجه کبک ها دیرتر به دنیا می آیند. در بعضی استان ها و از جمله استان کردستان جوجه کشی کبک در خانواده های روستایی انجام می شود. آن ها تخم کبک را از طبیعت جمع آوری کرده و جهت جوجه کشی معمولا از یک مرغ کرج، بوقلمون و غیره استفاده می کنند . در جوجه کشی مصنوعی، گرمای لازم توسط منابع گرمازا تولید می شود.

ماشین جوجه کشی
ماشین جوجه کشی

» شرایطی جوجه کشی طبیعی

شرایطی، جوجه کشی طبیعی با استفاده از مرغ کرج مورد توجه و ضامن سلامت

جوجه هاست ولی عملا دلایل قابل توجهی نیز آن را رد می کنند:

۱- یک روش گران و پرکار بوده و تنها در بعضی از مواقع سال قابل بهره برداری

است (زمانی که مرغ کرج در اختیار باشد).

۳- در جریان به دنیا آمدن جوجه ها در روزهای اول، بیماری ها یا انگل هایی

می توانند از طریق مرغ مادر به جوجه کبک ها منتقل شوند.

۳- الانه و محیط اطراف همیشه مناسب نیستند.

در بازار ماشین های جوجه کشی بسیاری با ظرفیت های مختلف وجود دارد.

دستکاه هایی نیز ساخته می شود که با تولید دهها هزار در هر دوره قسمتی از نیاز صنعت ماکیان را رفع می نمایند. شرایط محیطی برای جوجه کشی که به نوبة خود دارای اهمیت خاصی نیز می باشند عبارتند از : دما، رطوبت و تهویه. درجه حرارت در سه هفتهٔ اول، دوم و سوم حدود ۳۷/۵ درجه سانتیگراد خواهد بود. در چهار روز آخر اندکی کمتر (۳۷ درجه)خواهد شد. حرارت صحیح، یکی از خصوصیات ماشین  جوجه کشی است۔

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 ( داری راندمان بالا در فرایند جوجه کشی )

چگونگی گرم شدن دستگاه به روشهای مختلف صورت می پذیرد. در بعضی از انواع آن ها تزریق هوای گرم به داخل دستگاه و در بعضی دیگر وجود المنت های الکتریکی گرمازا منابع تولید حرارت به شمار می روند. در خلال ۳۴ روز دوران جوجه کشی، تضمین تهویه با هوای حاوی اکسیژن کافی، ضروری است.

» اسیژن مصرف داخل تخم

در حقیقت جنین در داخل تخم از طریق سوراخ های پوسته تنفس کرده، اکسیژن مصرف نموده و انیدریدکربنیک (CO۲) دفع می نماید. درصد رطوبت نسبی در دوران جوجه کشی باید حدود ۵۵ درصد و بین ۲۰ تا ۲۴ روزگی حدود ۷۵ درصد باشد. تا ۷ روز پس از قرار گرفتن تخم کبک ها در دستگاه جوجه کشی، تخم ها بایستی مورد معاینه قرار گیرند.

بدین منظور تخم ها در مقابل نور قرار گرفته و وجود جنین در آن ها تأیید می شود.به این روش در مدیریت پرورش ماکیان «کاندلینگ» می گویند.تخم ها در دستگاه جوجه کشی به حالت مایل قرار گرفته و قطب پهن آن به سمت بالا قرار می گیرند و حداقل ۳ بار در روز (به غیر سه روز آخر) جهت جلوگیری از چسبیدن جنین به پوسته چرخانیده می شوند. برای جلوگیری از بیماریهای عفونی جوجه یک روزه که منشاء آن آلودگی تخم می باشد، در روز اول جوجهکشی از گاز آلدئید فرمیک (فرمالدئید) در دستگاه جوجه کشی استفاده می شود.

جوجه کشی از کبک توسط دستگاه های جوجه کشی گروه صنعتی اسکندری


  • دستگاه جوجه کشی
  • جوجه کشی کبک
  • آموزش جوجه کشی کبک
  • روش جوجه کشی کبک
  • زمان جوجه کشی کبک
  • شرایط جوجه کشی از کبک

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه در "جوجه کشی کبک توسط دستگاه جوجه کشی"

  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از

[…] جوجه کشی کبک توسط دستگاه جوجه کشی […]