حمل جوجه یکروزہ در سالن مرغداری

حمل جوجه یکروزہ

حمل جوجه یکروزہ در سالن مرغداری

حمل جوجه یکروزہ در سالن مرغداری
امتیاز شما به این صفحه

حمل جوجه یکروزہ در سالن مرغداری

حمل جوجه یکروزہ در سالن مرغداری : متأسفانه اکثر مرغداران دقت زیادی در حمل جوجه نمی نمایند در صورتیکه حمل نامناسب اثرات نامطلوبی بر جوجه خواهد داشت لذا توصیه می کنیم :

۱- حتماً از کامیونهای مخصوص حمل جوجه استفاده کنید. حمل جوجه با وانت، اتوبوس، مینی بوس و سایر وسایل نقلیه به صلاح شما نمی باشد.
۲- کامیون حمل جوجه بایستی سالم و بدون نقض فنی بوده و ضدعفونی شده باشد. همچنین راننده آن اطلاعات لازم برای خمل جوجه داشته باشد.
۳- درجه حرارت داخل اطاق کامیون بایستی بین ۲۱ تا ۲۴ درجه سانتیگراد باشد.
۴- از حمل جوجه در روزهای تابستان اکیداً خودداری نمائید.
۵- در فصل سرما و زمستان بهتر است جوجه ها در روز حمل شوند.
۶- چنانچه مسیر طولانی می باشد راننده بایستی مرتباً از جوجه ها بازدید نماید.
۷- از توقف بی مورد و طولانی (بیشتر از حداکثر یکساعت) خودداری شود.

حمل جوجه یکروزہ در سالن مرغداری

ورود جوجه به سالن مرغداری

هنگام ورود جوجه به سالن بایستی آمادگی کامل وجود داشته باشد. بنابراین به نکات زیر توجه فرمائید.
حداقل ۲۴ ساعت قبل از ورود جوجه سالن را گرم نمائید. درجه حرارات مناسب سالن برای ورود جوجه حدود ۳۴ درجه سانتیگراد می باشد.
چند ساعت قبل از ورود جوجه، آبخوریها را با آب پر نمائید و درجه حرارت مناسب آب برای جوجه بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد می باشد.
بلافاصله پس از رسیدن کامیون به مرغداری، کارتن جوجه را از کامیون خارج و به تعداد مورد نظر داخل سالن قرار دهید. از قراردادن کار تن در کنار منبع حرارتی مانند بخاریها خودداری نمائید.

به خاطر داشته باشید حرارت داخل کارتن حدود ۳۲ درجه سانتیگراد کافی است.
هر چه سریعتر درب کار تنها را بردارید و جوجهها را تخلیه نمائید. در روز اول ورود جوجه درجه حرارت سالن در تابستان ۳۲ درجه و در زمستان بایستی ۳۴ درجه باشد.
اختلاف درجه حرارت در سطح جوجه ها (حتی برای مدت کوتاه) نبایستی از ۳ درجه بیشتر شود.
همانطور که قبلا اشاره نمودیم قبل از ورود جوجه بایستی آبخوریها را آماده نمائیم. پس از ورود جوجه حدود ۲ تا ۳ ساعت صبر نمائید تا جوجه ها آب را پیدا نموده و آب بنوشند تا جبران آب از دست رفته بدن را بنمایند، سپس دان را در اختیار جوجه ها قرار دهید.
توصیه می کنیم در ۴۸ ساعت اول نیز دان معمولی (پیش دان که کاملا نرم باشد) در اختیار جوجه قرار دهید. ضمناً می توانید مقدار کمی آرد ذرت روی دان بپاشید.

( از الک نمودن دان اکیداً خودداری نمائید).
در چند روز اول که از کار تن جوجه یا سینی استفاده می کنید ارتفاع دانخوری نباید بیشتر از ۱ تا ۱/۵ سانیمتر باشد. روزانه چند بار ( ۳ تا ۴ بار) باقیمانده دان داخل کارتن را که مخلوط با کود و پوشال است تخلیه و دان تازه و تمیز به جوجهها بدهید. از ریختن باقیمانده دان، روی پوشال جدا خودداری نمائید.
چنانچه مایل به صرفه جوئی بیشتر در مصرف دان هستید (هر چند که مقدار آن قابل توجه نیست) می توانید باقیمانده دان هر روز را جمع نموده و پس از تمیز کردن و جدا نمودن پوشال و کود آن در طول شب در اختیار جوجهها قرار دهید. ترتیبی دهید که همیشه هوای تازه به سالن وارد و هوای آلوده به خارج منتقل شود. چنانچه به دلیل سرمای زیاد امکان روشن نمودن هواکشهای آن قسمت از سالن که جوجه ها در آن قرار دارند نمی باشد، هواکشی های دو قسمت دیگر سالن را روشن نمائید.

یاداوری می کنیم که قبلا توصیه شد از قسمت وسط سالن برای جوجه ریزی استفاده نمائید.

نکته مهم در ورود جوجه به سالن مرغداری

مهم : در روزهای اول مخصوصاً شبها مرتباً داخل سالن قذم بزنید و با ایجاد صدای ملایم جوجه ها را وادار به حرکت و خوردن آب و دان نمائید.
سعی کنید از جمع شدن و کپه شدن جوجه ها که باعث خفگی یا وازدگی می شود جلوگیری نمائید.

تأکید می کنیم شبها مراقبت بیشتری از جوجه ها بنمائید (تعداد کارگر در شب بیشتر از روز باشد).

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه در "حمل جوجه یکروزہ در سالن مرغداری"

  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از