دستگاه های جوجه کشی تفننی یا تقلبی

دستگاه های جوجه کشی تفننی یا تقلبی

دستگاه های جوجه کشی تفننی یا تقلبی

دستگاه های جوجه کشی تفننی یا تقلبی
امتیاز شما به این صفحه

دستگاه های جوجه کشی تفننی یا تقلبی

دستگاه های تفننی برای خریدن ارزان ترند اما باید در نظر داشت هر چقدر پول بدهید آش میخورید. ظرفیت این دستگاه ها کم است (طوری که معمولا آن را روی میز قرار می دهند) و غالباً سیستم های کنترل پیشرفته ای ندارند. در اکثر مدل ها تأمین رطوبت خودکار امکانپذیر نیست و اپراتور باید با گذاشتن ظرف آب درون دستگاه این کار را انجام دهد. اغلب سیستم چرخاندن اتوماتیک تخم هم ندارند. مهم تر آن که این دستگاه ها سیستم های خنک کننده کافی ندارند و اغلب مجاری تهویه هوا در کابین کوچک بوده و برای خنک سازی هوا، کافی نمی باشند.

» ظرفیت دستگاه های جوجه کشی تفننی

اگرچه این صندوق ساده تعداد زیادی تخم در خود جای می دهد ولی معمولاً تعداد تخمهای کمتری به طور سالم در آنها جوجهکشی می شوند (۵۰ درصد). بزرگترین مشکل موجود با این دستگاه ها گرم شدن زیاد تخم در انتهای دورهٔ جوجهکشی است اما در هر صورت می توانند وسیله جوجهکشی کوچک و خوبی باشند. دستگاه های رومیزی گاهی اوقات دستگاه هایی با هوای راکد هستند. این دستگاه های جوجهکشی فاقد هواکشی برای حرکت هوا و گرمای تولید شده از المنت های الکتریکی در بالای دستگاه هستند. در نتیجه در دستگاه شیبا دمایی به و – جورد می آید و تنظیم درجه دستگاه باید بر اساس دمای بالای تخم تنظیم شود. این سیستم بسیار شبیه شرایط پرنده هنگام جوجهکشی است و می تواند نتایج خوبی را برای گونه های متفاوت پرنده داشته باشد. مشکل این دستگاه ها آن است که فقط می توانند یک ردیف تخم در خود جای دهند در نتیجه ظرفیتشان پایین است و دست یافتن به درجه حرارت مناسب احتیاج به آزمون و خطا دارد.


معرفی یک نمونه از دستگاه جوجه کشی خانگی تقلبی یا اصطلاح تفننی

» خرید دستگاه جوجه کشی

وقتی که می خواهید دستگاهی بخرید باید به چند عامل مهم توجه داشته باشید:
۱- میزان سرمایه تان
۲- قیمت دستگاه
سیستم خنک کننده دستگاه
۴- پیشرفته بودن سطح سیستم کنترل الکترونیکی
5- سیستم تهویه دستگاه
۶- ظرفیت دستگاه
۷- در ۴-۳ سال بعد مزرعه تان در چه وضعیتی خواهد بود. مسئله قابل توجه طرح توسعه پرورشی مزرعه در سال های بعد است زیرا خرید دستگاه جوجهکشی بزرگ تر همواره ارزان تر از خرید چند دستگاه کوچک تر متناسب با ظرفیت است. در هر صورت هچری جداگانه خریداری کنید تا از حداکثر جوجهگیری تحت بهترین شرایط بهداشتی اطمینان حاصل کنید. انتخاب بین انواع مختلف دستگاه ها نهایتاً به مسائل مالی محدود می شود اما باید توجه داشت که دستگاه انتخاب شده توسط شما چقدر بر موفقیت جوجهکشی مصنوعی تأثیر دارد.


  • دستگاه جوجه کشی
  • ماشین جوجه کشی
  • دستگاه جوجه کشی خانگی
  • انواع دستگاه جوجه کشی
  • خریدی دستگاه جوجه کشی
  • دستگاه جوجه کشی تفننی
  • دستگاه های جوجه کشی تقلبی

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از