مواردی ضروری برای یک دفتر کار پرورش بلدرچین

مواردی ضروری برای یک دفتر کار پرورش بلدرچین

مواردی ضروری برای یک دفتر کار پرورش بلدرچین
امتیاز شما به این صفحه

موارد ضروری برای یک دفتر کار پرورش بلدرچین

1- میز و صندلی

دفتر کار پرورش بلدرچین : میز و صندلی معمولی اداري براي کار شما کفایت میکند . البته سعی کنید در انتخاب صندلی کارتان بیشتر دقت کنید چون شاید مجبور باشید ساعتهاي طولانی از آن استفاده کنید. صندلی خوب کمتر به شما آسیب می زند و دیرتر احساس خستگی میکنید.

2 – دفترچه یادداشت

به نظر من دفترچه یادداشت بهترین ابزار مدیریتی است که همانند یک گنج، مدیر میتواند از آن استفاده کند. من براي این کار از یک سررسید و یک دفتر معمولی استفاده میکنم و معمولاً سررسید همیشه همراهم است و هر ایده یا کاري که به ذهنم میرسد در سررسید یادداشت میکنم. معمولاً هر شب کارهاي انجام شده و قابل پیگیري را دسته بندي میکنم و زمان آنها از دفتر یادداشت که بیشتر در دفتر کار قرار دارد براي ثبت گزارش کارها و جلسات استفاده را مشخص میکنم. شود. به خصوص جلساتی که با خودتان برگزار میکنید. من اطلاعات خیلی مهمی در این دفترها دارم. بخش عمدهاي از مطالب همین کتاب ایده هایی هستند که در همین دفترها ثبت شده بودند.

3 – خط تلفن و گوشی در دفتر کار پرورش بلدرچین

با تلفن میتوانید کارها را خیلی سریع تر و با هزینه بسیار کمتري پیگیري کنید. تلفن ارتباط شما را با تأمین کنندگان و مصرف کنندگان محصولات تان به راحتی برقرار میکند. از تلفن میتوانید براي ارتباط اینترنتی و ارسال و دریافت فاکس نیز استفاده کنید. اگر دسترسی به خط تلفن ثابت داشته باشید بسیار راحت تر و به صرفه تر است در غیر این صورت یک خط تلفن همراه هم جوابگوی کارتان است. اما مواظب باشید که تلفن مهمترین اتلاف کننده وقت شما نشود. به موقع از تلفن استفاده کنید.

4 – کامپیوتر در دفتر کار پرورش بلدرچین

استفاده از رایانه کارهاي مدیریتی را خیلی سریع میکند و صرفه جویی زیادي در وقت شما خواهد داشت و سرعت و دقت کارهاي شما را چندین برابر میکند. با رایانه می توانید اطلاعات تولید را ثبت و ارزیابی کنید، اطلاعات مشتریان را نگهداري کنید، امور مالی وحسابداري را انجام دهید و از دنیاي اینترنت براي رشد کسب و کارتان استفاده کنید. اگر کار با رایانه را خوب بلد نیستید نگران نباشید خود رایانه به شما آموزش میدهد. کافی است که چند سی دي آموزشی که در خصوص نرمافزارهای مورد نیازتان است را تهیه کنید.

5 – نرمافزار آفیس

این بسته نرمافزاری براي تمامی کسبوکارها ضروری است. شما به نرم دارید . از نرمافزار اکسل میتوانید برای مدیریت پرورش بلدرچین و یا براي ثبت، تجزیه و تحلیل آمار تولید، انجام امور حسابداري و انبار- افزار Word براي تایپ اطلاعات متنی و نرمافزار Excel براي ذخیره و سازماندهی داده ها نیاز داری استفاده نمایید.

6 – ارتباط اینترنت در دفتر کار پرورش بلدرچین

ارتباط با اینترنت ارتباط شما با دنیای بیرون را به راحتی انجام میدهد. شما میتوانید جدیدترین اطلاعات مربوط به پرورش بلدرچین را دریافت کرده و حتی در اختیار همکار انتان قرار دهید. میتوانید یک وبسایت شخصی داشته و از این طریق بازاریابی محصولات را نیز انجام دهید. البته زیاد نباید وقتتان را صرف جستجو های بیمورد و بی هدف در اینترنت کنید. در مورد جوجه کشی بلدرچین هم می توان جستجو کنید.

7 – فکس

اگر رایانه و خط تلفن دارید تهیه فکس زیاد ضرورتی ندارد. میتوانید از طریق رایانه نیز فکس های لازم را دریافت و یا ارسال کنید.

8 – پرینتر (چاپگر)

با چاپگر میتوانید اطلاعات چاپی مثل فرم های لازم، نامه ها، قراردادها و غیره را چاپ بگیرید.

 

دفتر کار پرورش بلدرچین

مکتوب فکر کنید در دفتر کار پرورش بلدرچین

بسیاري از مدیران را دیدهام که به نحوي از این کار طفره می روند و شاید دلیل آن وحشت از برنامه نکته خیلی مهم در امر مدیریت پرورش بلدرچین، برنامه ریزی مکتوب در کار پرورش است. ریزی و نوشتن باشد. اکثر مدیران پرورش بلدرچین با اکتفا به حافظه خود، کارهاي روزمره و حتی امور مالی کسب و کارشان را ثبت نمی کنند و به همین دلیل دائماً ذهنشان مشغول یکسري داده های پراکنده و شاید کم ارزش میشود و مسائل اصلی کار را فراموش میکنند.

از همین امروز دو دفتر تهیه کنید و در یکی کارهاي روزانه، هفتگی، ماهانه و هدف های سالیانه را بنویسید. در دفتر دیگر نتایج کارهاي روزانه، اعداد و اطلاعات کاري و مالی را ثبت کنید. یک ماه از این دفاتر استفاده کنید و به مرور نتایج فوقالعاده آن را در کسب و کارتان خواهید دید. از رایانه هم میتوانید براي ثبت اطلاعات به راحتی استفاده کنید. هدف های کلی و بزرگ برای کسب و کارتان بنویسید.

براي هر سال نیز هدف های سالیانه بزرگ هم از لحاظ مالی و هم گسترش کار مشخص کنید. این هدف ها را به هدف های فصلی، ماهانه، هفتگی و روزانه تقسیم کنید و با پیشرفت کار به ارزیابی آن بپردازید و نواقص را برطرف کنید. مثلاً میتواند هدف شما تبدیل شدن به بزرگترین پرورشدهنده بلدرچین ایران که سودهاي میلیاردی کسب میکند باشد.


درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از