ساختمان دستگاه جوجه کشی اتاق هچری

هچر دستگاه جوجه کشی

ساختمان دستگاه جوجه کشی اتاق هچری

ساختمان دستگاه جوجه کشی اتاق هچری
امتیاز شما به این صفحه

ساختمان دستگاه جوجه کشی اتاق هچری

در ساختمان مورد نظر باید حتماً اتاق هچری جدا از اتاق دستگاه جوجه کشی باشد. معمولا اگر تخمها یک بار در هفته ست می شوند یک اتاق هچری کفایت می کند اما هنگامی که تولیدات افزایش پیدا می کند، اتاق های بیشتری لازم خواهد بود.  اتاق های جداگانه برای هر دوره هیچ به کاهش آلودگی هوایی از کرک های کمک می کند. دمای مناسب اتاق هچری حدود ۲۴-۲۲ با رطوبت نسبی بین ۶۵-۴۵ درصد است. هوای مورد نیاز برای تهویه اتاق هچری حدود ۰/۳۴ مترمکعب در دقیقه برای ۴۰ تخم شترمرغ (۱۲۰ تخم امو و رئی) است.

» اتاق هچر

اتاقی هچری باید توسط راهرویی به سالن ورودی ساختمان ارتباط داشته باشد تا بدون گذشتن از اتاق هچری وارد اتاق ها شد. هنگام بیرون آمدن جوجه ها از تخم داشتن فضایی داخل اتاق یا حتی به طور بهتر اتاقی جداگانه بسیار مفید است تا قبل از انتقال جوجه ها به اتاقهای پرورشی یا محل جوجه ها، پاهای شان علامت گذاری و ثبت و وزن شوند. محل جوجه کشی مکانی آلوده است و اتاق های شستشوی تجهیزات وجه ضروری طراحی جوجه کشی است که باز هم باید برای توسعه آن در آینده مناسب باشد. فضای دیگری هم لازم است تا سبدها و چرخ های جوجهکشی (راک ها) را قبل و بعد از شستن در آنجا قرار داد. این اتاق نیاز به آب، سینک ظرفشویی و محل خشک کردن دارد.

ساختمان دستگاه جوجه کشی اتاق هچری
ساختمان دستگاه جوجه کشی اتاق هچری

» زباله های جوجه کش

فراموش نکنید که باید زباله های جوجه کشی را دور بریزید که این روشی مناسب برای دور نگه داشتن پرنده های مزرعه تان از آلودگی یا مواجه با مشکلات زیست محیطی است. با توجه به میزان عملکرد تان احتیاج به اتاق های جداگانه برای ژنراتور الکتریکی، تهویه هوا و دستگاه های تصفیه آب دارید. به علاوه اگر ساختمان جوجهکشی تان مجزا است ساخت دفتر کار و تسهیلات برای کارکنان را فراموشی نکنید. در بعضی از جوجهکشی ها لازم است که تمام کارکنان قبل از وارد شدن به اتاقهای جوجهکشی دوش بگیرند. بنابراین برای چنین امکاناتی باید فضای کافی در نظر گرفته شود. در نهایت اگر خواستید عملیات جوجهکشی را به بازدیدکننده ها نشان دهید، بهتر است ورودی مجزا با سالنی شیشه ای داشته باشید که بدون آلوده ساختن محل جوجهکشی یا بازدیدکننده ها، این کار صورت گیرد.

» محل جوجه کشی

زیست محیطی است. با توجه به میزان عملکرد تان احتیاج به اتاق های جداگانه برای ژنراتور الکتریکی، تهویه هوا و دستگاه های تصفیه آب دارید. به علاوه اگر ساختمان جوجه کشی تان مجزا است ساخت دفتر کار و تسهیلات برای کارکنان را فراموشی نکنید. در بعضی از جوجه کشی ها لازم است که تمام کارکنان قبل از وارد شدن به اتاقهای جوجه کشی دوش بگیرند. بنابراین برای چنین امکاناتی باید فضای کافی در نظر گرفته شود. در نهایت اگر خواستید عملیات جوجه کشی را به بازدیدکننده ها نشان دهید.


  • دستگاه جوجه کشی
  • ماشین جوجه کشی
  • دستگاه جوجه کشی خانگی
  • هچر دستگاه جوجه کشی
  • زمان هچر جوجه کشی
  • مدت هچر
  • هچر ماشین جوجه کشی

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از