شرایط دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی

شرایط دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی

شرایط دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی
امتیاز شما به این صفحه

شرایط دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی

شرایط دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی : نیاز بیشتر به رطوبت اسپری می شوند. رطوبت اضافی داخل کابین دستگاه فقط با تعویض هوای داخل آن از بین میرود. انتقال هوای داخل دستگاه برای اطمینان از این موارد ضروری است:

۱) تبادل دمای تخمها

۲) تبادل گازهای تنفسی. اغلب دستگاه های جوجهکشی تجاری دارای هواکشی های پرسرعت هستند که هوای اطراف تخم را حرکت می دهد و هوا را به داخل دستگاه می کشد.

» میزان هوا دستگاه جوجه کشی

میزان هوایی که داخل دستگاه میشود معمولاً توسط دریچهای متحرک (تعدیل کننده ) در کانال مدخل ورودی هوا کنترل می شود. هوای تخلیه شده تحت فشار مشخصی که توسط هواکشی ایجاد می شود به خارج انتقال یافته و هوای تازه وارد می شود. محل نصب این دریچه تعدیل کننده بسیار مهم است زیرا بر دمای دستگاه جوجه کشی تأثیر می گذارد. اگر هوای سرد بیشتری وارد دستگاه شود (دریچه باز است) در نتیجه دمای هوا کاهش مییابد و گرم کننده ها بیشتر روشن می مانند تا از رسیدن به درجه حرارت معین اطمینان یابند. بنابراین میزان بالایی اتلاف هوای مرطوب وجود دارد که باید جایگزین شود لذا اتلاف انرژی شدیدی به وجود می آید.

همچنین اگر دریچه مدت زمان طولانی بسته باشد در نتیجه دما و رطوبت هوای داخل دستگاه بالاتر از حد قابل قبول می رود که بر تبادل گرما و کاهش وزن تخم تأثیر می گذارد. تخمها طی جوجه کشی در سبدهای پلاستیکی یا فلزی قرار می گیرند.

شرایط دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی
شرایط دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی

» سیستم چرخشں دستگاه های جوجه کشی

سیستم های چرخشں در دستگاه های تجاری خودکار هستند و تخم ها به اندازه ۴۵ -۳۵ + و ۲۴ بار در روز میچرخد. برای چرخاندن سبدهایی که تخم ها در آن قرار می گیرد از یک سیلندر یا بازوی بادی یا الکتریکی استفاده می شود. خصوصیت مفید و مضاعف دستگاه های جوجه کشی تجاری این است که معمولا دارای سیستم های هشدار هستند. این سیستم ها برای هشدار به مسئول جوجه کشی در مورد نقصان برق، بالا یا پایین آمدن دما یا خراب شدن هواکش است و در نتیجه از خراب شدن تخم جلوگیری می کند.

» کابین دستگاه جوجه کشی

نوع دوم دستگاه های جوجه کشی معمولأ انواع دیگر کابینهایی هستند که تبدیل می شوند و به عنوان دستگاه جوجه کشی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها اغلب از کابینهای خنک کننده جلو شیشه ای (ویترینی) یا یخچال هایی درست می شوند که به جای خنک کردن، به گرمادهنده تبدیل می شوند. این دستگاه ها در حالی که میتوانند تخم ها را گرم کنند. همچنین باید توانایی خنک کردن تخم ها را نیز داشته باشند و در سیستمهای تهویه به کار گرفته شده در آن کنترل صورت گیرد.

ورودی هوا به دستگاه باید به اندازه مناسب باشد تا متناسب با نیاز اکسیژن و تجهیزات خنک کننده تخم ها باشد. قیمت این دستگاه ها تقریباً متوسط است و اگرچه تجهیزاتی برای کنترل دما و رطوبت دارند اما به هر حال دستگاه هایی هستند که برای کاری غیر از آن چه اساساً برای آن طراحی شده اند استفاده می شوند.


 • دستگاه جوجه کشی
 • ماشین جوجه کشی
 • دستگاه جوجه کشی خانگی
 • شرایط دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی
 • تنظیم دما دستگاه جوجه کشی
 • تنظیم رطوبت دستگاه جوجه کشی
 • دما مورد نیاز جوجه کشی
 • رطوبت مورد نیاز جوجه کشی
 • انواع دستگاه جوجه کشی
 • آموزش دستگاه جوجه کشی
 • روش تنظیم دستگاه جوجه کشی

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از