لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول
امتیاز شما به این صفحه

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول :

ظرف غذا کاسکو : برای یک قفس کاسکو حداقل به ۳ یا ۴ ظرف نیاز است :

یک ظرف برای آب، یک ظرف برای غذاهای خشک، یک ظرف برای غذاهای مرطوب مانند سبزیجات و یک ظرف برای اسباب بازی اغلب قفسهای بزرگ سه جا ظرفی دارند ولی میتوان جا ظرفی چهارم را خریداری و نصب نمود.

توصیه می شود یک نگهدارنده سنگین خریداری کنید تا کاسکوهای بازیگوش نتوانند سوار آن شوند.

غذاهای مرطوب فقط باید در ظروف استیل یا سرامیک ریخته شوند و از ریختن آن در ظروف گالوانیزه خودداری کنید زیرا می توانند سبب مسمومیت با روی شوند.

چوب زیر پا کاسکو : پای کاسکو از ایستادن مداوم بر روی چوب یک شکل زیر پا خسته می شود، بنابراین چوب زیر پا باید از نظر طول، قطر و جنس حاوی مواد گوناگونی باشد.

کاسکوها بر چوبهایی احساس امنیت می کنند که پایشان ۳/۴ قطر آن را بتواند بگیرد.

لذا هر چوب کلفتتر از ۲/۵ سانتی متر، معمولاً خیلی بزرگ تلقی می شود.

برای چوب زیر پا، انواعی از جنس های مختلف (مانند چوب و طناب) باید فراهم شود.

چوبهای طنابی و تاب مانند مخصوصا برای کاسکوهای معلول و تازه کار مناسب هستند.

چوبهای زیر پا را باید روزانه کنترل کنید و هر نخ آزاد را که ممکن است به انگشتان کاسکو بپیچد، قطع کنید.

چوبهایی لیز و لغزنده را باید مضرس (عاج دار) کنید تا کاسکو در گرفتن آن با پا مشکلی نداشته باشد.

روی چوبها را با سمباده نپوشانید. چوبهای جنس سیمانی به دلیل راحت گرفته شدن و اصلاح ناخنهای کاسکو عامه پسندتر هستند اما تعداد بیش از یک عدد آن، باعث تحریک پای پرنده می شود. کاسکوها تاب خوردن و کنف های آویز را دوست دارند.

قفسهای خواب کاسکو : کاسکوها در طبیعت، مساحتهای طولانی بین لانه و مکانهای تغذیه را پرواز میکنند و به طور غریزی عادت کردهاند در جاهای دیگری، غیر از مکانی که روز را به سر بردهاند، استراحت کنند. همچنین کاسکوها به حداقل ۱۰ تا ۱۲ ساعت تاریکی و خواب غیر منقطع احتیاج دارند لذا توصیه می شود که در یک قفس خواب مجزا از قفس روز و در یک اتاق ساکت بخوابند.

قفس خواب می تواند به کوچکی قفسهای حمل و نقل باشد. پرنده در این قفس فقط به یک چوب ساده و ظرف آب نیاز دارد. با توجه به اینکه بسیاری از کاسکوها تجربه ترس شبانه دارند. اگر از قفس روز، برای خواب پرنده استفاده می شود باید تا حد امکان آن را خلوت نمود.

برای مثال باید اسباب بازیها را خارج کرد تا هنگام بروز ترس شبانه، پرنده به آنها برخورد نکند.

پوشش قفس کاسکو  توصیه می شود برای برقراری امنیت و محافظت از کوران در هنگام خواب پرنده از پوشش قفس استفاده شود. پوشش می تواند یک ملحفه ساده باشد. این پوشش را باید هر هفته یکبار را شستشو نمود زیرا تعدادی از کاسکوها، شبها خود را تمیز می کنند و گرد و غبار پرهایشان بر روی پوشش ها جمع می شود.

• چیدمان قفس قفس، خانه طوطی میباشد و برای راحتی پرنده باید چوب زیر پا و اسباب بازی در آن چیده شود. چوب زیر پا باید در ارتفاع های متفاوت نصب شود تا پرنده بتواند به راحتی بالا و پایین برود. چوب ها باید به اندازه کافی از هم دور باشند تا هنگامی که پرنده روی یک چوب ایستاده بر روی دیگری مدفوع نریزد. چوبها بایست طوری قرار گیرند که دسترسی پرنده به غذا را مانع نشوند.

اسباب بازی ها باید طوری قرار داده شوند که تراشه های ناشی از جویدن آنها درون ظرف غذا نریزد.

اگر کاسکو جوان و تازه کار است تا زمان کسب تعادل بایستی چوب زیر پا و اسباب بازی ها را در سطح پایین تری قرار دهید. قبل از آوردن پرنده به خانه، باید قفس آن را آماده کنید اما تنظیمات بعدی را با توجه به مانور دادن پرنده در قفس انجام دھید.

مکان قفس کاسکو ، برای مکان یابی قفس، موارد زیر باید در نظر گرفته شود:

  •  کاسکوها حیواناتی به شدت اجتماعی هستند و مکانهایی را ترجیح میدهند که فعالیتهای انسانی در آن انجام می شود و دوست دارند با اعضای خانواده تاثیر متقابل داشته باشند. بنابراین بیشتر از اینکه در اتاقی مجزا و دور از اعضای خانواده باشند، در مکانهایی مانند اتاق نشیمن سر حالتر هستند.
  •  قفس باید طوری قرار گیرد که پرنده بتواند نظاره گر فعالیت ها در اتاق باشد، جهت احساسی امنیت پرنده، باید دیواری در پشت قفسی باشد. اگر قرار است چند طوطی در یک اتاق باشد، آنها را در قسمتهای مختلف گذاشته و برای هر کدام، قلمروی در نظر گرفته شود.
  •  باید مطمئن بود که طوطی زیر نور مستقیم آفتاب نباشد اما نور کافی در قفس وجود داشته باشد.
  •  قفس را باید از کوران، پنجرهها، باز و بسته شدن درب ها، گرم کننده ها، کولر و سایر شرایط برهم زننده آرامش دور نگه داشت.
  •  همیشه باید واکنش طوطی را نسبت به جا و مکان آن بخصوص هنگام تغییر محل ملاحظه نمود.
  •  کاسکوهای برونگرا (اجتماعی) یک مکان شلوغ و کاسکوهای درونگرا (خجالتی) یک مکان ساکت را ترجیح میدهند.
  •  اغلب کاسکوها از کنار پنجره لذت می برند، زیرا می توانند داخل حیاط را ببینند اما اگر قفس پرنده، نزدیک یک پنجره یا درب کشویی شیشه ای است حداقل یک طرف قفس باید پشت به یک دیوار باشد زیرا به پرنده احساس امنیت می دهد.
  •  بعضی از کاسکوها در صورت دیدن پرنده شکاری یا هواپیما عصبی می شوند.بنابراین از قرار دادن قفس در محلی که آسمان دیده میشود باید خودداری نمود.
  • واکنش های پرنده نسبت به اشیا و وسایل نزدیک قفس را باید تحت نظر دائمی قرار داد.

بررسی دستگاه جوجه کشی کاسکو

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه در "لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول"

  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین بیشتر رای دادند
اطلاع از

[…] جانبی قفسں کاسکو بخش دوم : در ادامه لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول به سایر لوازم مورد نیاز برای نگهداری کاسکو می […]