لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش دوم

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش دوم

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش دوم

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش دوم
5 (100%) 1 رای

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش دوم

لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش دوم : در ادامه لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش اول به سایر لوازم مورد نیاز برای نگهداری کاسکو می پردازیم.

چوب زیر پا که قابل حمل باشد.

ایستگاه بازی : طراحی های جالبی با نردبان، تاب و چوبهای زیر پا و اسباب بازیهای روی آن وجود دارد. اینکه ایستگاه بازی چوب زیر پایی داشته باشد که پرنده از آن بالا نرود، مهم ترین ویژگی آن است.

قفسهای مسافرتی : برای موارد اضطراری، ویزیت دامپزشک و مسافرت مورد نیاز هستند. سبد پلاستیکی حیوانات کوچک که چوب زیر پاداشته باشد، قفسهای سیمی سبک که فضای کافی برای چند چوب و اسباب بازی داشته باشد، سبد پلاستیکی مسطح که یک قلاب هم دارد و مخصوص پرواز با هواپیما است (اندازه آن با مقررات هواپیمایی سازگاری داشته باشد) برای این منظور استفاده می شوند.

رطوبت ساز از میان انواع رطوبت سازها، رطوبت سازهایی ایمن هستند که به جای بخار از آب سرد استفاده میکنند زیرا رشد باکتریایی را کمتر سبب می شوند. از رطوبت سازهائی که با تفلون و یا سایر مواد PTEF” پوشیده شده اند نباید استفاده شود. رطوبت ساز مرتباً باید تمیز شود و حداقل ۲ متر از قفس فاصله داشته باشد.

تصفیه کنندههای هوا، کاسکوها خیلی گرد و غبار تولید می کنند اما تصفیه کننده ها، فضای تنفس کاسکو و صاحب آن را مناسب تر می کنند.

نور با همه طیف ها، بینایی پرنده ها شامل ۴ رنگ اصلی می شود بدان معنی  که نور را با ۴ کانال اصلی ماورای بنفش، آبی، سبز و قرمز می بینند. بنابراین برای دید مناسب به نوری نیاز دارند که امواج ماورای بنفش هم داشته باشد. انسان از نور ماورای بنفش نمیتواند استفاده کند. بنابراین دریافت کنندههای رنگ در چشم پرنده و انسان بسیار متفاوت است. لامپهای حبابی معمولی خانگی و لامپهای مهتابی مرسوم نور ماورای بنفش کافی را فراهم نمیکنند. بنابر این توصیه می شود برای تهیه تمام طیف نور از لامپهایی مانند “Vita و OTT” استفاده شود. نور کامل (شامل تمام طیفهای نوری) به تولید ویتامین D۳ فعال و در نتیجه جذب کلسیم کمک می کند.

قفسهای پرواز (داخل و خارج از اتاق)، بعضی از صاحبان پرنده یک قفس بزرگ پرواز به ابعاد ۶ متر برای تمرین و ورزشی پرنده فراهم می کنند. قفسها را می توان داخل یا خارج از خانه قرار داد. اگر قفس پرواز بیرون از اتاق تعبیه می شود، می بایست در قسمتی از حیاط قرار گیرد که از دست شکارچیها در امان باشد. چنین قفسهایی باید به گاز گرفتن شکارچی های مهاجم و نیز خود طوطی ها، در صورتیکه قصد خروج از قفس را داشته باشند، به اندازه کافی مقاوم باشند. این قفسها می بایست جهت ممانعت از ورود کرمها ؛ با فاصله کافی از زمین نصب شوند و دارای منطقه سایبان برای امان ماندن طوطی از تغییرات آب و هوایی مثل باران، گرما و …. باشند. کاسکوها در مواجه با اشیای جدید عصبی می شوند، خصوصاً به قفسهای جدید (قفسهای پرواز) که متفاوت از قفسهای معمول و غریب با آن هاست، بسیار محتاط هستند. بنابراین باید به تدریج و به آرامی، پرنده را با قفسهای جدید پرواز آشنا نمود.

• اگر برای هواخوری و آفتابگیری، قفسهای معمولی پرنده را در بیرون از اتاق می گذارید نباید آن را بدون مراقب رها نمود. کاسکوها هنگام کمین شکارچی ها، عصبی شده و آشفته به دور قفس پرواز می کنند در حالیکه یک پرنده شکاری می تواند شکار خود را از وسط میله ها گرفته و در یک لحظه از پا در آورد.

دانلود فایل PDF مطلب : لوازم جانبی قفسں کاسکو بخش دوم

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از