ویژگی های ضروری در مدیریت پرورش بلدرچین

مدیریت پرورش بلدرچین

ویژگی های ضروری در مدیریت پرورش بلدرچین

ویژگی های ضروری در مدیریت پرورش بلدرچین
امتیاز شما به این صفحه

ویژگی های ضروری در مدیریت پرورش بلدرچین

1- مدیریت پرورش بلدرچین , اختصاص وقت کافی به کسب و کار

مدیریت پرورش بلدرچین : مدیر یک واحد پرورش بلدرچین باید بتواند وقت کافی براي ساماندهی کارهاي مجموعه خود اختصاص دهد. شما به عنوان یک مدیر باید بتوانید در روزهاي مختلف هفته، پیگیر امور کسب و کارتان باشید. کار در مجموعه بلدرچین، مدیریت 24ساعته لازم دارد بنابراین باید دسترسی سریع 24 ساعته به مجموعه داشته باشید و در مواقع ضروري بتوانید بلافاصله در مجموعه حضورداشته باشید.

2 – تسلط به کار

مدیر باید دیدگاه جامعی روي کار داشته باشد و در دورههای زمانی مشخصی کار خود را ارزیابی کرده و نواقص را بر طرف کند. مدیر باید بهترین الگوي کارکنان باشد نه بهترین دستوردهنده.

3 – تحمل زیاد

لازمه کار با طیور تحمل بوی سالن و پرنده است. باید بتوانید شب نیز بیدار بمانید و یا حتی مدت طولانی کار فیزیکی انجام دهید. شاید همیشه لازم نباشد در این شرایط سخت کارکنید ولی چون سروکار شما با موجود زنده است بنابراین به مدیریت و آماده باش 24 ساعته نیاز دارد.

4 – دانشجوي مادام العمر

مدیر مجموعه پرورش بلدرچین باید دائماً در حال یادگیري موارد مرتبط با کار باشد و اگر این کار را انجام ندهد پس از مدتی کسب و کارش از رشد عقب میماند و زمانی که کسب و کاري رشد نکند نتیجه کار پس رفت و شکست است. هر روز در حال یادگیري باشید و کتاب بخوانید، به برنامه های صوتی گوش کنید، در همایش ها و سمینارها شرکت کنید، با همکارانتان در ارتباط باشید و اطلاعات خود را بکار ببرید.

5 – انگیزه زیاد در مدیریت پرورش بلدرچین

مدیر باید توان تعامل با کارکنان و سازماندهی آنها را داشته باشد و در این خصوص آموزش – هاي لازم را ببیند. فراموش نکنید که با اعمال زور نمیتوانید انتظار داشته باشید همکارانتان با جان و دل برایتان کار کنند. مدیر باید بتواند روحیه خود و همکاران را همیشه بالا نگه دارد. در کار پرورش بلدرچین لحظات خسته و دلسردی کننده زیادي وجود دارد. بنابراین اگر آستانه تحمل مدیری کم باشد نه تنها فشار زیادي به خودش وارد میشود بلکه این حس دلسردي به کارکنان نیز منتقل میشود و در نهایت کسب و کار نیز آسیب میبیند. البته می توانید با  جوجه کشی بلدرچین به درآمدی خوب برسید.

6 – بازاریابی و فروشندگی حرفه ای در مدیریت پرورش بلدرچین

مدیر لازم است که بتواند مذاکره و تعامل مناسب با تأمین کنندگان و فروشندگان را داشته باشد. تا بتواند مواد اولیه را با قیمت مناسب تهیه نموده و محصولات را با قیمت مناسب به فروش برساند. اگر احساس میکنید در این بخش مهارت زیادي ندارید اصلاً نگران نباشید. کتاب ها و دوره هاي آموزشی خیلی زیادي در این خصوص وجود دارد که در صورت استفاده از آن ها و یادگیري، در طی چند ماه به مهارت هاي بازاریابی و فروشندگی مسلط خواهید شد . من هم اصول بازاریابی و فروش را از همین دوره ها یاد گرفتم درحالی که در اوایل کار فکر میکردم فروشندگی یک توانایی ذاتی است اما الآن مطمئن هستم که صد درصد قابل یادگیري است و هر کسی میتواند این مهارت ها را یاد بگیرد. از همین امروز تصمیم بگیرید که یک فروشنده و بازاریاب حرفه ای شوید.

 

7 – سخت کار نکردن!

مدیر باید سخت کار نکند بلکه هوشمندانه کار کند. شاید این جمله برایتان منطقی نباشد اما من اعتقاد دارم که در مدیریت هیچگاه زیاد کار کردن براي مدیر مفید نیست. به نظرم مدیر حداقل هر هفته چند ساعت باید با خود جلساتی داشته و به ارزیابی کسب و کارش بپردازد و نتایج این جلسات را به صورت مکتوب ثبت کند تا بتواند بعداً پیگیري کند. مشغولیت زیاد به کارهاي روزمره، مدیر را از فکر کردن به کار بازمیدارد.

دفتر کار لذت بخشی برای مدیریت پرورش بلدرچین ایجاد کنید

یک محل مناسب به عنوان دفتر کارتان داشته باشید. منظورم از محل کار یک دفتر بزرگ در میدان توحید تهران نیست (میتوانید در آینده به این هدف نیز برسید). بلکه محلی که بتوانید ساعاتی را در آنجا در آرامش، به تفکر و برنامه ریزی بپردازید. این محل میتواند یک میز کوچک در قسمتی از مجموع پرورش بلدرچین یا حتی منزلتان باشد.ایجاد یک محل مناسب به عنوان دفتر کار در پرورش بلدرچین یکی از ضروریات کار تولید محسوب میشود. منظور از دفتر کار، اختصاص هزینه زیادي براي تشریفات نیست. بلکه مدیر مجموعه به محلی براي تفکر و برنامهریزی کارها نیاز دارد تا بتواند حداقل روزي چند ساعت به برنامه ریزی و انجام کارهای مدیریتی اختصاص دهد.

دفتر کار به چه صورتی باشد ؟

دفتر کار شما میتواند یک اتاق خیلی کوچک و یا حتی بخشی از منزل شما باشد. اما به هر حال شما به این بخش خیلی نیاز دارید و هم در قبل و بعد از راهاندازي مجموعه بلدرچین باید ساعات زیادي را در آن سپري کرده و مهم ترین کارهاي پرورش بلدرچین را برنامه ریزی کنید. من در این کتاب سعی کردم بر مسائل مدیریتی، بیشتر تاکید کنم. چون به هر حال مسائل فنی مربوط به پرورش تا حدودي مشخص و قابل بهبود هستند اما حتی براي تشخیص مشکلات و رفع آنها، شخص مدیر باید چارهای بیندیشد و اگر مدیر فرصتی براي فکر کردن و بررسی مسائل نداشته باشد هیچگاه این مشکلات نیز رفع نخواهند شد.

محل پرورش بلدرچین محل دفتر شماست !

اولین محلی که براي پرورش بلدرچین را ها ندازي میکنید دفتر کارتان باشد. هر چه کیفیت دفتر کارتان مناسب تر باشد کیفیت کارتان نیز افزایش خواهد یافت. هیچگاه پولتان را صرف تشریفات دفتر کار نکنید. سعی کنید ابتدا دفتر کارتان را با هزینه کم راهاندازي کنید و بعد به مرور وسایل لازم براي تجهیز دفتر کارتان را تهیه کنید.شاید دفتر یادداشت و خودکار در محل کارتان اهمیت خیلی بیشتري نسبت به مبلمان پذیرایی از مهمان داشته باشد. بنابراین با شروع کار به یکسري لوازم نیاز پیدا میکنید که میتواند به عنوان ابزارهاي ضروري، کیفیت کار شما را بهبود زیادي بدهد.


درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از