مرغ عشق را از کجا خریداری کنیم؟

مرغ عشق را از کجا خریداری کنیم

مرغ عشق را از کجا خریداری کنیم؟

مرغ عشق را از کجا خریداری کنیم؟
امتیاز شما به این صفحه

مرغ عشق را از کجا خریداری کنیم ؟

مرغ عشق را از کجا خریداری کنیم : پرنده فروشیها مکان فروش انواع پرندگان زینتی و نیز مرغ عشق در رنگهای مختلف هستند. تکثیرکنندگان مرغ عشق نیز ممکن است علاقه مند فروش مرغ عشقهای خودشان به شما باشند. توجه داشته باشید که با یک نظر شما نمی توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس با دقت و حوصله زیاد مرغ عشقها را نگاه کنید و یکی از آنها یا یک جفت را که از نظر رنگ و نقش بیشتر توجه شما را جلب میکند و کاملا سالم و شاداب و پرجنب و جوش به نظر میرسد، انتخاب کنید. اگر هدف شما تكثير مرغ عشق نباشد، در خرید یک مرغ عشق یا یک جفت، هیچ فرق نمیکند که هر دو نر، هر دو ماده یا یکی نر و یکی ماده باشند.

مرغ عشق را از کجا خریداری کنیم : سن مرغ عشق

مرغ عشق را باید در سن جوانی؛ یعنی حدود ۵ هفتگی خریداری کنید. در این سن، مرغ عشق جوان به سادگی با صاحبش و اهل خانواده او و محیط جدید زندگی اش عادت میکند. مرغ عشق جوان قابل خریداری، باید کاملا سالم و سرحال و پر جنب و جوش باشد تا شما بتوانید آن را زنده نگهدارید و برای مدتی طولانی از آن لذت ببرید. هرگز فراموش نکنید که اکثریت قریب به اتفاق بیماریهای جدی مرغ عشق و دیگر پرندگان زینتی به مرگ آنها ختم میشود و غالبا دامپزشکها کار مهمی برای نجات جان آنها نمیتوانند بکنند. پس بهترین راه برای جلوگیری از مرگ پرندگان زینتی این است که ناخواسته شرایط بیمار شدن آنها را فراهم نکنید.

نشانه های مرغ عشق جوان

مرغ عشق جوان چشمانی بزرگ و سیاه دارد و هنوز سفیدی عنبیه آن قابل رؤیت نیست؛ طوری که انگار مردمک سیاه تمام سطح چشمهایش را گرفته و تمام چشم یکپارچه سیاه به نظر میرسد. وقتی مرغ عشق از سنین جوانی بگذرد، اطراف مردمک سیاه چشمهایش به تدریج سفید میشود. به عبارت دیگر، مرغ عشقی که اطراف مردمک سیاه چشمهایش، سفید باشد، دیگر جوان محسوب نمیشود.
مرغ عشقهایی که در قاعده منقار آنها یک توده مومی شکل آبی رنگ وجود داشته باشد، نر هستند و در آنهایی که این توده مومیشکل به رنگ بژ یا مایل به قهوهای باشد، ماده هستند. در مرغ عشقهای جوان، هنوز این توده مومی شکل به رنگ آبی یا بژ تغییر رنگ نداده است. |

نشانه های سلامتی مرغ عشق

١- پرها کامل و دارای حالت درخشان که به طور نرمی روی بدن قرار دارند.
۲- پرهای اطراف مقعد، کثیف و آغشته به مدفوع خیس یا خشک نیست. کثیف بودن پرهای اطراف مقعد نشانه اسهال پرنده است.
۳- چشمها و سوراخهای بینی آبریزش ندارند. همچنین مواد خشک شده در اطراف بینی و سوراخهای بینی و اطراف چشمها وجود ندارد.
۴ – فلسهای شاخی روی پاها سطحی صاف دارد.
۵- مرغ عشق نیز همانند دیگر گونه های طوطی، باید در هریک از دو پایش، دو انگشت به طرف جلو و دو انگشت به طرف عقب داشته باشد. فقدان انگشت، انگشت یا ناخن نیمه و انحراف هریک از انگشتان نشانه معلولیت است و چون بخش مهمی از هدف ما در نگهداری پرندگان زینتی، زیبایی آنهاست، هرگونه ناسلامتی یا معلولیت، موجب بی کفایتی یک پرنده یا حیوان زینتی برای نگهداری در خانه میشود.
۶- یک مرغ عشق سالم بسیار پر جنب و جوش است و در ساعات زیادی از طول روز
مشغول تیمار کردن (پرآرایی) خودش می شود و با هم قفسی های خود روابط فعالی دارد.
نشانه های بیمار بودن مرغ عشق
مرغ عشق بیمار معمولا عاری از جنب و جوش و فعالیت است و به شکل کز کرده در گوشهای از قفس می نشیند و پرهایش حالت پف کردگی و غیر درخشان دارد و چشمهایش غالب نیمه بسته است و در بیشتر اوقات منقارش را داخل پرهای پشتش میکند و در آن حالت استراحت میکند. توجه داشته باشید که مرغ عشق و دیگر طوطیها، ممکن است در حالت عصبانیت هم برای چند لحظه پرهای خود را پف کنند. این حالت برای آن است که پرنده ژست ترسناکی بگیرد تا دشمن از آن بترسد. اما چون این حالت موقتی است و با پف کردگی دایمی پرها در حالت بیماری متفاوت است، نمیتوان اشتباه کرد. همچنین ممکن است در طول روز مرغ عشق به علت خستگی متمایل به چرت زدن شود و برای ایجاد شرایط مناسب چرت زدن، منقارش را داخل پرهای پشتش کند. بنابراین برای آن که در تشخیص این علایم به اشتباه نیفتید، هر وقت چنین حالاتی را دیدید، چند دقیقه بعد هم به آن سر بزنید. مرغ عشق سالم، پس از چرت زدن، حالت عادی پر جنب و جوش و شادابی خودش را نشان خواهد داد.)

مرغ عشق را از کجا خریداری کنیم

نکات قابل توجه قبل از خرید مرغ عشق

دانلود فایل PDF نوشته برای مطالعه آفلاین : PDF


 

درباره نویسنده

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

  Subscribe  
اطلاع از