ویسایت دستگاه و ماشین جوجه کشی
تمامی حقوق این سایت برای گروه صنعتی اسکندری محفوظ است
Copyright © 2006-2016 - All rights reserved
تلفن های تماس :
کارشناسان رسمی فروش کارخانه
09143403463
09144473924
09144485590
همراه :
همراه
-
دفتر مرکزی فروش مستقیم کارخانه
044.32341796
044.32346612
044.32379188


آدرس :
آدرس فروشگاه مرکزی مستقیم کارخانه
ارومیه - بزرگراه خاتم الانبیا بعد از ورودی خیابان المهدی ابتدای باند پایین جنب تراشکاری اسکندری گروه صنعتی اسکندری

آدرس کارخانه
ارومیه - شهرک صنعتی فاز دو توسعه بلوارمهارت واحدهای 11و19و20
 
 
 
 
فروش تهران
جواد اسکندری : 09126342262
علی حنیفه : 09125547229
نسخه جدید سایت راه اندازی شد
تاریخچه و زیست شناسی اردک اهلی بخش دوم
هارپر (۱۹۷۲) اهلی کردن اردک را در ادبیات کلاسیک و قرون وسطی بازبینی کرد، اما موفق نشد مأخذ مشخصی را برای اردک اهلی (برخلاف اردک وحشی) از منابع مشروح توسط رومیها تا ۸۱۰ سال قبل از میلاد پیدا کند. در آن زمان اردک در کنار غاز، قرقاول و مرغ در فهرستی قرار داشت که روستاییان به عنوان کرایه به ملاکان در ایالت های بزرگ پرداخت میکردند. حیوانات مزرعه ای اهلی اعم .3 اردک 9 غاز اهلی در دست نوشته های مربوط به سال 1150 توصیف شده اند، اما پرورش اردک در هیچکدام از نوشته های قرون وسطی ذکر نشده است، که موید نظر دلاکورا (۱۹۵۶) است مبنی بر اینکه اردک در اروپای غربی پیش از قرون وسطی (بین قرن ۵ ام تا ۱۵ ام) اهلی نشده بود.
از قرن ۱5، به طور فزاینده ای به اردک های اهلی در گزارشات مالی ایالت های بزرگ انگلستان اشاره شده است، اما به نظر میرسد که تاثیر اقتصادی آن اندک بوده است. ارزش آنها ممکن است به خاطر فراوانی اردک های وحشی تحت تاثیر قرار گرفته باشد، زیرا نوشته های تاریخی قرن ۱۳ موید آن است که پرندگان توسط تور در طول دوره پرریزی و متعاقب انقلاب تابستانی و از دست دادن قدرت پرواز در به موجب آن شکار در فصلی خاصی ممنوع گردید
بازگشت به مقالات مفید
کلمات مرتبط :


تاریخچه اردک،تاریخچه پیدایش اردک،اردک اهلی،پیدایش اردک،پیدایش اردک اهلی،اردک؛اردک وحشی،دستگاه جوجه کشی اردک ، کتاب آموزش جوجه کشی اردک

در قرن 15, در انگلستان، کشور های حوزه دریای بالتیک و روسیه بطور طور گسترده ای از تور برای به دام انداختن پرندگان وحشی مهاجر استفاده می شد. اردک های مصنوعی و سر و صدای مشابه اردک، تله اردک بودند که در تالابها یا نهرها نصب شده و به تور های تونل مانند منتهی می شد. هنگامی که تعداد کافی اردک های وحشی توسط دام جذب می شدند صیاد سگ کوچک خود با ظاهری مشابه روباه را تشویق می کرد تا در کنار تور تونلی به جلو و عقب جست و خیز کند. این حرکت باعث برانگیختن حسی کنجکاوی پرندگان وحشی شده و بر اساس غرایز گروهی، سگ را در طول تونل خمیده ( ۵۰ الی ۶۰ متر طول ) دنبال کرده و گرفتار میشدند که سپس کشتار شده و روانه بازار میشدند.
رابینسون (۲۰۰۴) وجود بیش از ۲۱۵ نوع تله نصب شده در شرق انگلیس و چندین تور تونلی که به تله مرکزی ختم می شوند را تایید می کند. طبق برآورد های انجام شده، این تله ها در سال بیش از یک ای که می توانستند تنها با یک شلیک تعداد زیادی اردک را شکار کنند در قرن ۱۶ ام معرفی شدند، تصاویر اردک های اهلی در قرن هفدهم پدیدار شدند و نقاشی ای در نمایشگاه ملی در لندن توسط " جان استین " به نام "طیور خانگی"، اردک های اهلی پر سفید را نیز شامل می شود. اردک های اهلی شده به طور فزاینده ای به نقاشی های مناظر در غرب اروپا یافت می شوند که احتمالاً نشان دهنده توزیع گسترده آنها در این مناطق در اواخر قرن هفدهم می باشد.
در قرن های هجدهم و نوزدهم جمعیت شهرهای بزرگ انگلیسی به طور چشمگیری افزایش یافت که سبب افزایش تقاضا برای پرندگان شد. پرورش و تولید اردک در مناطق خاصی متمرکز شده است که از معروفترین مکانها میتوان به آیلسبوری" (فصل دوم این کتاب) اشاره کرد که اصلاح نژاد و آمیخته - گری انتخابی، اردک اهلی معروف آیلسبوری را به وجود آورد.
اردک آبزی
اردک نر و ماده
اهلی کردن در چین و خاور دور
و چنگ " (۱۹۸۸) بر اساس اردکهای سفالی کشف شده از حفاری کوههای یان-شی - منکو در استان فوچیان در جنوب چین، عنوان کرد که اهلی کردن اردک از دوران سنگی جدید و بین چهار تاده هزار سال قبل انجام شده است. جیان هوآ (۲۰۰۴) ضمن توصیف ظروف سفالی حاصل از حفاری شانژیان کانتی در مرکز استان هنان" بیان کرد که اردکها حدود چهار هزار سال قبل و در طول تمدن یانگ شائو اهلی شدند. کلايتون" (۱۹۸۴) گزارشی از یه " در مدارک چینی را مورد بررسی قرار می دهد که در ان با جستجوی شواهد باستان شناسی، اعلام شده است که اردکها در سه هزار سال پیش اهلی شدند.
با توجه به شواهد اندک تاریخچه اهلی شدن اردک، جانگ" و زو (۱۹۸۰) این مسئله را تایید مینماید که کشاورزان برای جلب رضایت مقامات دولتی و زمین داران بزرگ ، انتخاب دقیقی را برای اردک های گوشتی انجام دادند. در زمان سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴ پس از میلاد) اردک پکن به عنوان نژادی برجسته با خصوصیات ژنتیکی ثابت شناخته شده بود.
ادامه دارد ...