ویسایت دستگاه و ماشین جوجه کشی
تمامی حقوق این سایت برای گروه صنعتی اسکندری محفوظ است
Copyright © 2006-2016 - All rights reserved
تلفن های تماس :
کارشناسان رسمی فروش کارخانه
09143403463
09144473924
09144485590
همراه :
همراه
-
دفتر مرکزی فروش مستقیم کارخانه
044.32341796
044.32346612
044.32379188


آدرس :
آدرس فروشگاه مرکزی مستقیم کارخانه
ارومیه - بزرگراه خاتم الانبیا بعد از ورودی خیابان المهدی ابتدای باند پایین جنب تراشکاری اسکندری گروه صنعتی اسکندری

آدرس کارخانه
ارومیه - شهرک صنعتی فاز دو توسعه بلوارمهارت واحدهای 11و19و20
 
 
 
 
فروش تهران
جواد اسکندری : 09126342262
علی حنیفه : 09125547229
نسخه جدید سایت راه اندازی شد
توزیع جغرافیایی شترمرغ سانان
توزیع جغرافیایی شترمرغ سانان
شکی نیست که شترمرغ ها و دیگر پرندگان فاقد قدرت پرواز، بخش اعظم مراتع را نابود کردهاند و شاید یک میلیون سال است که در حال از بین بردن چراگاه ها هستند. دلیل قانع کننده ای وجود ندارد، شاید شترمرغها به عنوان خوراک توسط انسانها مورد استفاده قرار می گرفتند و شاید هم به دلیل سوء استفاده بیش از حد نابود شده اند. با این وجود، حقیقت این است که در جنوب اروپا، هندوستان و در چین، جایی که فسیل شترمرغها یافت شده، هیچ شترمرغی وجود ندارد. امروزه شترمرغ های وحشی به مناطق خشکتر آفریقا محدود شده، از جنوب ساهارا تا ایالت کیپ دیده شده و تا جنوب مراکش، شمال سودان و جنوب مصر گسترش یافته اند. توزیع واقعی آنان در آفریقای مرکزی به وسیله کمربند جنگلی براچیس تگیا در قسمت جنوبی اتحاد جماهیر تانزانیا، زامبیا و موزامبیک شکسته شد.
بازگشت به مقالات مفید
کلمات مرتبط :

شترمرغ سانان ، توزیع جغرافیایی شترمرغ ، محل زندگی شترمرغ ، نحوه پیدایش شترمرغ ، جوجه کشی شترمرغ

آناتومی و فیزیولوژی شترمرغ


شترمرغ سانان (شترمرغ، امو، کاسو واری، رئی و کیوی) فاقد قدرت پرواز هستند در صورتی که اجداد آنها قادر به پرواز بوده اند. این پرندگان به چهار راسته و پنج خانواده تقسیم می شوند. شترمرغسانان از نظر بسیاری تغییرات تکاملی با سایر پرندگان مشترک هستند ولی در مورد برخی از خصوصیات آناتومیک با دیگر پرندگان تفاوت دارند که در این فصل به آنها اشاره خواهد شد. متخصصانی که در امر تولید و پرورش شترمرغسانان فعالیت دارند باید به مسایل پایه ای آناتومی این پرندگان آشنا باشند تا بتوانند ضمن رعایت نکات ایمنی با این پرندگان کار کنند و روشهای نمونه گیری آزمایشگاهی، نحوه تجویز داروها، ارزیابی عکسهای رادیولوژی، نحوه انجام اعمال جراحی و تشخیص اندامهای داخلی در حین کالبد گشایی را فرا بگیرند.
خصوصات عمومی محل اتصال قطعات استخوانی جمجمه تا اخر عمر باز می ماند. شترمرغسانان نر دارای فالوس می باشند. تمام این پرندگان دارای گردن کشیده و نسبتا دراز و پاهای کاملا عضلانی و مناسب برای دویدن می باشند. تمام شترمرغسانان از پاها و پنجه های خود به منظور حمله یا دفاع استفاده می کنند و با ضربه پای خود طرف مقابل را از پا انداخته و یا حتی در مورد شترمرغسانان بزرگ جثهتر موجب مرگ مهاجم می شوند. لگد قوی یک شترمرغ یا کاسو واری می تواند موجب بروز آسیبهای بسیار جدی حتی پارگی شکم (حیوان یا انسان مهاجم) شود نزدیک شدن و کار با این پرنده ها از رو به رو عاقلانه نیست.

رتایت ها پرندگانی فاقد قدرت پرواز بوده و استخوان جناغ آنها پهن می باشد و برعکس دیگر پرندگان (دارای قدرت پرواز) برآمدگی تیغه مانند ندارند. نام ر تایت از نام لاتین رتیس گرفته شده است که به استخوان جناغ سینه ی بدون برآمدگی تیغه مانند پرندگان بر میگردد.
خصوصیات خویشاوندی مشابه بین رتایتها، جانورشناسان را تا حدود زیادی به فکر فرو برده که آیا این روابط فقط خطوط مشابه تکامل را طی می کنند

زيرگونه شترمرغها
گونه استراتیو کاملوس دارای ۶ نژاد یا زیرگونه است که هر کدام تا حدی در اندازه و رنگ پوست ران، سر و گردن، و همچنین در اندازه و ترکیب تخمها با هم تفاوت دارند.
شترمرغ آفریقای شمالی، استراتیو کاملوس، قبلاً در سرتاسر آفریقای شمالی یافت می شد، ولی پراکنش عمده و امروزی آن به یک طرف قاره آفریقا، از جنوب مراکش و موریتانی (غرب) تا شمال شرقی اتیوپی و رودخانه امو در جنوب غربی اتیوپی، و از جنوب سودان و شمال اوگاندا تا جنوب مصر و دریای قرمز کاهش پیدا کرده است. این گونه، بلندترین نژاد شترمرغ ها بوده و تفاوتی که باعث تشخیص آن از بقیه شترمرغ ها می شود، تاج بی موی روی سر آن می باشد. در ضمن سر آنها با پرهای زبر، کوتاه و قهوهای رنگی پوشیده شده که تا پایین پشت گردن ادامه دارند. همچنین طوقی از پرهای سفیدرنگ بین گردن بدون پوشش و قسمت پایینی گردن خود دارند که قسمت پایینی گردن آنها را میپوشاند. گردن بدون پر و مو، و ران ها صورتی روشن است. بال و پرهای دم در جنس نر این گونه شترمرغ شفاف بوده، فک پایینی آن ها قرمز، چشمها به رنگ قهوهای و پاها مایل به قرمز است. پرهای بدن مادههای آنها قهوهای تیره ولی پرهای دم و بال ها قهوهای بسیار کم رنگ است. در فصل جفت گیری، گردن و نوک نرها قرمز بسیار روشن و قسمت شاخی پوست مچ پاها روشن تر می شود.
آناتومی و فیزیولوژی شترمرغ